Auksiniai žiedai: ką svarbu apie juos žinoti?

parašė , 2017-12-27 23:49

JahontsAuksas jau nuo seno yra vienas labiausiai vertinamų tauriųjų metalų, tad tuomet, kada nusprendžiama įsigyti tam tikrus žiedus, auksiniai žiedai dažniausiai būna tai, apie ką pagalvojama pirmiausia. Toks pasirinkimas turi tikrai nemažai privalumų, be to, visuomet galima rinktis iš gausaus prekių asortimento. Parduotuvėje https://jahonts.com/lt kiekvienas pirkėjas gali išsirinkti tokius papuošalus, kurie jam patiktų labiausiai, o tinkamų prekių paieška tikrai netruks ilgą laiką. Taigi, ką svarbu žinoti apie auksinius žiedus, ir kaip nesuklysti renkantis pačius tinkamiausius?

Didžiausi auksinių žiedų privalumai

Renkantis žiedus gana dažnai siekiama, kad jie būtų pakankamai tvirti, ir tarnautų kuo ilgesnį laiką, taigi, auksiniai žiedai puikiai pasiteisina. Jų priežiūra yra labai paprasta, o po daugelio metų šie žiedai bus išlaikę savo estetinę vertę. Praėjus daugybei metų aukso vertė tikrai nebus nukritusi, veikiau priešingai – juk bėgant metams aukso kaina vis labiau didėja. Vestuviniai aukso žiedai kartais yra perduodami vaikams ar anūkams – visada yra malonu ant piršto mūvėti tai, ka anksčiau priklausė artimiems žmonėms. Auksinių žiedų dydis gali būti nesunkiai koreguojamas (tereikia žiedą nunešti juvelyrui), o esant norui iš senų žiedų lydinio gali būti pagaminami visiškai nauji aukso dirbiniai. Kalbama ir apie tai, kad auksiniai žiedai pasižymi ir puikiomis gydomosiomis savybėmis bei spinduliuoja teigiamą energiją – tai yra dar pora svarių priežasčių, kodėl verta rinktis būtent aukso žiedus.

Auksinių žiedų praba: kas tai?

Tenka pastebėti, kad aukštesnės prabos auksiniai žiedai kainuoja brangiau, tačiau neretai yra teiraujamasi, ką apskritai praba nurodo. Skaičius, kuriuo yra žymima aukso gaminių praba, parodo, koks kiekis aukso buvo panaudotas juvelyrinių dirbinių lydinyje. Pavyzdžiui, jei aukso žiedai yra 585 prabos, tai nurodo, kad kilograme lydinio buvo panaudota 585 gramai gryno aukso (būtent ši praba yra laikoma optimaliu kainos ir kokybės santykiu).

Svarbiausia parinkti tinkamą dydį

Nors aukas yra kaili medžiaga, ir prireikus auksinių žiedų dydis gali būti koreguojamas, tačiau to bus galima išvengti, jei pasirinksite jums tinkantį dydį. Kaip tą padaryti? Jums pagelbės žiedų dydžių lentelės, kurių galite susirasti internetinėje erdvėje. Pamatuoti piršto apimtį galėsite naudodamiesi vadinamuoju „metru“, arba galėsite pamatuoti tinkančio žiedo skersmenį (dydžių lentelėse galėsite rasti ir žiedų atitikmenis pagal piršto apimtį, ir pagal skersmenį. Žinoma, taip pat galima prisiminti ir matematikos pamokas – žinant apskritimo skersmenį paskaičiuoti perimetrą tikrai nėra sunku).

Į ką dar svarbu atsižvelgti?

  • Pagalvokite, kokie auksiniai žiedai jums yra patys priimtiniausi – galite rinktis žiedus, pagamintus iš gelsvo, rausvo ar balto aukso. Jei žinote, kad esate alergiški nikeliui, būkite atsargūs rinkdamiesi balto aukso gaminius, nes jų lydinio sudėtyje gali būti ir nikelio priemaišų);
  • Aukso žiedai būna labai įvairaus pločio, tad galima pasirinkti tokius, kurie jums ne tik patiktų, bet taip pat ir puikiai tiktų. Pavyzdžiui, jei jūsų pirštai yra labai smulkūs, gražiausiai atrodys kuklūs ir labai nedidelio pločio žiedai, na, o kiek storesniems pirštams labiau tiks platūs žiedai iš aukso;
  • Auksiniai žiedai neretai yra puošiami įvairiais akmenukais, tačiau taip pat gali būti pasirenkami ir tokie auksiniai žiedai, kurie neturi jokių papuošimų. Toks pasirinkimas taip pat yra palankus, nes tokie aukso žiedai pareikalaus mažiau priežiūros, ir, tikėtina, bus patogesni. Įvertinkite tai, kad žiedų akutės paprastai kaupia dulkes, todėl labai svarbu periodiškai žiedą išvalyti;
  • Auksiniai žiedai dažnai pasirenkami pagal kainą, kuriai įtakos turi tai, kokia yra žiedo praba, koks yra žiedo svoris, ar jis turi tam tikrų papuošimų, ir t.t. Jei šis kriterijus jums yra vienas svarbiausių, internetinėse parduotuvėse prekes galėsite rikiuoti pagal jų kainas, ir tai padės rasti tokius žiedus, kurie geriausiai atitiktų jūsų finansinę situaciją.

Auksiniai žiedai iš kitų išsiskiria puikiomis savybėmis bei ilgaamžiškumu, o didelis tokių žiedų pasirinkimas visuomet leidžia pasirinkti labiausiai patinkančią produkciją. Net ir labai išrankūs pirkėjai, kurie iš pradžių būna nusiteikę gana skeptiškai, randa tokių aukso žiedų, kurie iš tiesų puikiai pateisina poreikius, todėl pasvarstykite apie tokią pasirinkimo galimybę ir jūs!

Vienas atsakymas į “Auksiniai žiedai: ką svarbu apie juos žinoti?”

  1. Individualūs parašė:

    Renkantis žiedą ir turint savo aukso, galima pagalvoti ar ne vertėtų kreiptis pas juvelyrą, kad pagamintų pagal indvidualų užsakymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.