Ką reikia žinoti apie parketo šlifavimą?

parašė , 2019-10-18 17:12

Nors parketas įvardinamas kaip ilgaamžė grindų danga, tačiau jam pakeitus išvaizdą reikia atlikti restauravimo darbus. Norint atnaujinti savo grindų dangą reikalingas grindu slifavimas. Ką apie tai reikia žinoti, jei jūs esate parketo savininkas?

Naujos grindysTam, kad grindys ir vėl būtų kaip naujos reikia atlikti tam tikrus darbus. Norint išlaikyti parketą gražų, reikia jį šlifuoti. Tam pasitelkiamos į pagalbą specialios šlifavimo mašinos. Jos nuima iki 2 mm parketo viršutinio sluoksnio. Tuomet, kai nušlifuojamas viršutinis sluoksnis, pamatome šviesią ir gražią dangą. Tiesa, neretai nežinoma, kas kiek laiko reikia atlikti tokį grindų atnaujinimą naudojant šlifavimo mašinas. Iš tikrųjų tai viskas yra labai individualu. Tai priklauso nuo gyvenamosios vietos, koks parketas, kaip jis prižiūrimas ir t.t. Galima tik pasakyti, kad dažniausiai ilgiau nepakeitęs išvaizdos išlieka parketas, kuris yra miesto butuose. Taip yra dėl paprastos priežasties, nes gyvenant nuosavame name ateidami į juos atsinešame ir nešvarumų: akmenkų, žvyro, smėlio, žemių ir kt. Visas tas purvas patenka ant parketo ir jį braižo. Parketas juk dėvisi pakankamai greitai nuo mechaninio poveikio. Restauruoti parketą reikia ne kas kažkiek rekomenduojamų metų, o tuomet, kai pastebite, kad jo išvaizda jums jau nebepatinka. Tai gali būtų, pavyzdžiui, parketo patamsėjimas ar subraižymai. Priklausomai nuo vaikščiojimo intensyvumo, parketą vidutiniškai tenka atnaujinti kas septynerius metus. Reikia žinoti, kad jeigu ruošiatės parketą pirkti, tai juo reikia ir rūpintis. Taip pat reikia žinoti, kad tikrą kokybišką parketą galima restauruoti ne pastoviai, o iki keturių kartų.

Kartais galvojama, kad galima pataupyti ir šlifuoti grindis patiems. Vis dėl to, šlifuoti gali ne bet kas ir ne bet kaip. Pagalvokite, ar mokėsite viską atlikti tinkamai taip, kaip tai atlieka profesionalai? Tinkamas grindu slifavimas susideda iš trijų pagrindinių etapų. Tam, kad šlifavimas būtų atliktas kokybiškai, reikia naudoti tris skirtingas mašinas skirtas šlifavimui. Pirkti tiek šlifavimo mašinų jums tikrai neapsimoka, nes jos kainuoja brangiai. Žinoma, yra kita išeitis – nuomotis. Tai nėra gera mintis, nes išsinuomoti gerą šlifavimo mašiną, nežinant kaip ji turi atrodyti ir kaip atlikti darbą, bus praktiškai neįmanoma. Šlifuojant su nekokybiška, galima sugadinti parketą taip, kad beliks tik pirkti naują. Geriausia kviesti patyrusius specialistus, kurie visus šlifavimo darbus atliks kokybiškai, juk šiuos darbus atlikti reikia ne taip jau ir dažnai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.