Verslo paskola be užstato su laidavimu

parašė , 2020-03-02 20:34

Kada imama verslo paskola be užstato, laidavimo būdu? Dažniausiai, kai įmonės akcininkai tiki savo įmone ir planuodami į ateitį, paskaičiuoja, jog kreditas gali padėti verslui sparčiau vystytis, augti ir sukurti didesnę vertę.

Kada būti laiduotoju rizikinga?

Klaidingas sprendimas būtų laiduoti už įmonę, kuri eina į nuostolį arba jau turi skolų. Tada smarkiai padidėja rizika laiduotojui, kad jam teks sumokėti skolintą sumą bei palūkanas.

Kreditas be užstato gali būti išeitis tada, kai įmonė neturi turto ir kai nenori papildomo popierizmo, susijusio su turto vertinimo procedūromis. Dažnai toks kreditas imamas mažesnėmis sumomis. Sunkumas, su kurio susiduria besiskolinantysis – surasti laiduotoją. Nesėkmės atveju laiduotojas pats turės atsiskaityti su kreditoriumi. Jeigu jis nėra svarbus asmuo įmonės valdyme ir negali įtakoti svarbių sprendimų, tai rizika dar didesnė, nes už padarytas vadovų klaidas teks sumokėti jam. Geriausiai, jei sutartyje yra nurodytas užtikrinimo priemonių eiliškumas: pirmiausia išieškojimas nukreipiamas į įmonės lėšas ir tik jų nesant – į laiduotoją.

Verslo paskola naudinga, kai gali sukurti pridėtinę vertę įmonei

Dažniausiai laiduotojais tampa daugiausiai įmonės akcijų turintys asmenys, kurie mato perspektyvas savo versle ir gali daryti svarbius sprendimus. Tada tikimasi, kad verslo paskola be užstato, su laidavimu padės pagausinti įmonės turtą. Tokiu atveju būti laiduotoju apsimoka.

Skolininkas gali pasiūlyti laiduotojui užmokestį už tai, kad šis prisiims šią atsakomybę. Jam yra naudinga turėti laiduotoją, nes nereikia įkeisti turto ir gali gauti paskolą geresnėmis sąlygomis, mažesniais procentais. Kreditoriui taip pat naudinga, nes atsakomybę prisiima du asmenys, o ne vienas.

Taigi, nusprendus, kad įmonei pridėtinę vertę galėtų sukurti verslo paskola be užstato, reikėtų pasidomėti įvairiais finansavimo šaltiniais. Nedidelę sumą gauti iš banko bus žymiai sudėtingiau, negu iš alternatyvių finansavimo šaltinių. Vienas iš jų „Noviti Finance“, kuris išduoda paskolas verslui iki 20 000 eurų be užstato. Tai tikriausiai vienintelė finansavimo įmonė Lietuvoje, kuri nesėkmės atveju paskolą leidžia išsimokėti 3 metų laikotarpiu, nebereikalaudama delspinigių ir palūkanų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.