Pakabinami šviestuvai

Apšvietimas minimalistiniame interjere

parašė , 2017-11-14 09:42

Planuojate namuose minimalistinį interjerą? Tai puikus pasirinkimas, kadangi tokie namai dažniausiai būna jaukūs, tačiau tuo pačiu nereikalauja didelės priežiūros, atrodo skoningai. Tiesa, minimalistiniame interjere labai svarbu pasirinkti tinkamą apšvietimo sistemą, kadangi ji dažnai yra pats svarbiausias patalpos akcentas į kurį krypsta dėmesys.

Šviestuvai internetu labai palengvina paieškas, kadangi šiuo metu pasirinkimas tikrai labai platus ir kiekvienas gali rasti tai, kas jo nuomone yra geriausias ir labiausiai priimtinas pasirinkimas. Vieni šviestuvai labiausiai tinka minimalistiniame, dažnai ir moderniame interjere, kai tuo tarpu kiti geriausiai atspindi klasikinio stiliaus dizainą. Svarbiausia žinoti taisykles, kuriomis renkantis tikrai neprašausite.

 1. Minimalistiniame interjere šviestuvai dažniausiai yra pats svarbiausia akcentas, tad natūralu, kad jam reikia skirti ir atitinkamą investiciją. Siūlomą rinktis didesnį ir akį traukiančius šviestuvus. Žinoma, tokiu atveju, kai jie bus kabinami patalpos viduje. Jeigu planuojate kabinti ir ant sienų, tokiu atveju jie neturi būti tokie traukiantys dėmesį. Svarbiausia yra išlaikyti visapusiškumą ir apgalvoti, koks labiausiai tinka.
 2. Toliau judame link to, kad minimalistiniuose interjeruose pasirenkami šviestuvai gali būti ryškių spalvų, net margi. Paprasčiausiai suteikite jiems galimybę patraukti į save akį, tegul tai būna svarbiausias akcentas.
 3. Rinkitės tokius šviestuvus, kurie geriausiai išpildo kuriamą interjerą. Minimalistinis interjeras dažniausiai būna modernus, tačiau kai kurie renkasi neįprastus sprendimus ir tokiuose namuose kuria klasikinį dizainą. Tokiu atveju ieškokite ir atitinkamo šviestuvo.
 4. Šviestuvai internetu minimalistiniuose namuose dažniausiai būna stikliniai, labai dažnai skaidrūs. Tai nėra taisyklė, tačiau dažniausias pasirinkimas.
 5. Minimalizmo tikslas išvengti perkrovimo ir palikti kuo daugiau erdvės. Taigi, pasirinkite kelis didesnius šviestuvus nei daug mažyčių. Arba vieną itin didelį, jeigu patalpa yra maža ir jums nereikia jos suskirstyti konkrečiomis zonomis. Bet kuriuo atveju stenkitės vengti labai daug daiktų, kurie apkrauna patalpą.

Skaityti visą straipsnį “Apšvietimas minimalistiniame interjere” »

Šviestuvas ar apšvietimas: kur riba ir kur pasirinkimas?

parašė , 2017-11-14 01:23

Šiuolaikiniai namai sunkiai įsivaizduojami be kokybiškai, apgalvotai suprojektuotos apšvietimo sistemos, kuri padeda ne tik sukurti jaukią aplinką, tačiau tuo pačiu ir funkcionalius namus, kurie kiekvienam iš mūsų yra gyvenimo dalis. Šviestuvai internetu šiuo metu labai palengvina paieškas, kadangi pasirinkimas tikrai labai platus ir kiekvienas nesunkiai ras tai, kas jam labiausiai tinka ir kas geba geriausiai patenkinti kiekvieno žmogaus poreikius.

Visgi, tuo pačiu tai ne tik palengvina pasirinkimą, kadangi pasiūla plati, tačiau tuo pačiu ir kiek jš apsunkina, kadangi pasirinkti geriausią iš tokios plačios pasiūlos gali būti gana sudėtinga.

Apšvietimo planas

Žmonės, kurie namuose patys kuria interjerą – dažniausiai perka šviestuvus net nepagalvoja, koks jiems yra reikalingas ir koks labiausiai tiktų. Paprasčiausiai peržiūrimos galimybės ir galvojama, ar konkretus šviestuvas atrodo gražus, ar ne. Visgi, pirmiausia labai svarbu susidaryti planą, kuriuo sekant pavyks susikurti tokį interjerą, koks Jums gražiausias ir koks būtų funkcionalus namuose. Juolab, juk vienoje patalpoje dažniausiai formuojamos net kelios erdvės. Viena skirta darbui, kita labiausiai tinka mokslams, o trečia dar vienai funkcijai atlikti. Svarbiausia yra apgalvoti planą, kuriuo sekant ir pirksime tinkamiausius šviestuvus.

Skaityti visą straipsnį “Šviestuvas ar apšvietimas: kur riba ir kur pasirinkimas?” »

Pakabinamas šviestuvas gali būti vienintelė lempa patalpoje?

parašė , 2017-10-26 15:42

Nedidelių matmenų patalpoje renkantis šviestuvą nereikės labai sukti galvos, kadangi esant mažam skaičiui tamsių vietų dažniausiai nereikia ieškoti priemonių, kurios gali tas tamsias vietas panaikinti. Pakabinami šviestuvai gali būti vieninteliai šviestuvai nedidelių matmenų kambaryje. Žinoma, tokiu atveju jie atlieka labai svarbią funkciją, tad reikia itin atidžiai vertinti ieškant geriausio ir tuo pačiu nepamiršti suderinti smulkmenas, žiūrėti, kad jis derėtų prie viso bendro patalpos interjero.

Ieškodami pakabinamo šviestuvo įvertinkite šiuos kriterijus:

 1. Pirmiausia rekomenduojama nuspręsti, kokio dydžio pakabinamas šviestuvas Jums reikalingas.
 2. Taip pat nepamirškite, kad stilius gali labai variuoti. Nuo klasikinio iki modernaus šviestuvo.
 3. Visada naudinga nusistatyti pinigų sumą, kurią galite skirti apšvietimo sistemai arba šiuo atveju – vienam šviestuvui.
 4. Kaip jau minėjome, pakabinami šviestuvai gali būti viso kambario akcentas. Tačiau tai tik galimybės, kadangi apskritai dažniausiai patalpa yra suskirstoma zonomis ir pagal tai yra koreguojamas šviestuvų pasirinkimas.
 5. Galiausiai nepamirškite kiek plačiau pasidomėti gamintojais, kadangi tai gali padėti susidaryti nuomonę – už ką tiksliai mokate ir ko galima būtų tikėtis. Tie, kurie ieško, randa geriausią pasirinkimą.

Skaityti visą straipsnį “Pakabinamas šviestuvas gali būti vienintelė lempa patalpoje?” »

Klasikinis pakabinamas šviestuvas mažoje patalpoje

parašė , 2017-10-25 23:16

https://www.topolina.lt/pakabinami-sviestuvaiStatybų rangovai ir inžinieriai pastebi, kad paskutiniu metu Lietuvoje labai paplito nedideli namai ir nedideli butai, kuriuose gyvena gana gausios šeimos. Kodėl? Pirmiausia, nedidelių namų kainos yra kur kas mažesnės. Taip pat juos yra kur kas pigiau išlaikyti, o šildymo sezonas Lietuvoje yra gana dažna ilgas. Galiausiai, įvertinama tai, kad ilgainiui namai vistiek bus reikalingi dviem žmonėms, tad gal geriau iškart išsirinkti kompaktišką variantą?

Nedidelis būstas yra puikus pasirinkimas, tačiau tokiuose sukurti akiai patraukų interjerą yra gana sunku. Ypač renkantis šviestuvus, kurie dažniausiai yra pritaikyti erdvioms ir didelėms vietoms. Pakabinami šviestuvai jau patys iš savęs dažniausiai yra patys svarbiausi patalpos elementai, tad jiems reikia vietos.

Mažuose namuose šiuo metu dažniausiai kuriamas modernus interjeras, kadangi jis pasižymi minimalizmu ir tuo pačiu pasirenkami pakabinami šviestuvai dažniausiai nebūna tokie pompastiški. Visgi, net ir klasikiniai šviestuvai gali puikiai atrodyti mažoje patalpoje. Paprasčiausiai reikia pasinaudoti keliomis taisyklėmis, kurios padės juos ten tinkamai įkomponuoti.

 • Rinkitės šviesių spalvų šviestuvus, kadangi jie atrodo lengvesni ir to pačiu neapkraus ir taip gana nedidelės patalpos. Puikiai tiks pastelinių atspalvių šviestuvai, kurie gali tapti svarbiausiu kambario akcentu.
 • Klasikiniai šviestuvai yra labai skirtingi ir kol vieni pasižymi didele pompastika, tuo tarpu kiti yra gana paprasti ir puikiai atrodo nedideliuose kambariuose. Svarbiausia, kad jie puikiai atspindėtų klasikos dvasią.
 • Net ir klasikiniai šviestuvai nebūtinai turi būti labai dideli. Paprasčiausiai jo didumas dažniausiai remiasi į detales, kurios gali būti išsikišusios į šonus. Rekomenduojame rinktis kuo mažesnių gabaritų, kadangi nedideliame kambaryje kitu atveju jie atrodys labai sunkiai ir bus tarsi apkrauti.

Skaityti visą straipsnį “Klasikinis pakabinamas šviestuvas mažoje patalpoje” »