Kaip išsirinkti ausines?

parašė , 2017-04-22 06:50

Kokybiškos ausinės – kiekvieno melomano svajonė. Dažnai žmonės ausines renkasi atsižvelgdami į jų garso kokybę. Bet reikia pagalvoti ir apie keletą kitų pasirinkimo kriterijų. Tinkamai pasirinkę ausines, išvengsite pašalinių garsų ir patys netrukdysite aplinkiniams. Turėdami geras ausinukes, galėsite mėgautis muzika bėgiodami, tvarkydamiesi namuose ar sportuodami sporto klube.

Kur ausines naudosite?

Pirmiausiai turite žinoti ausinių paskirtį – jomis naudositės daugiau namie, o gal būdami darbe? Galbūt ausines prijungsite prie namų kino sistemos, telefono ar MP3 grotuvo? O gal jas įsigyti norite vien tam, kad negirdėtume aplinkos garsų?

Ausinių tipas

Į ausis kišamos ausinės tiks taupantiems vietą ir nemėgstantiems stambių, didelių ausinių. Be to, patrauklesnė ir šių ausinių kaina. Visgi tai neturėtų būti esminis kriterijus renkantis produktą: įsigiję pigesnį variantą, ilgainiui pastebėsite, kad pakito ausinių forma, jos ėmė kristi iš ausų ar dar blogiau – pakenkė jūsų ausims ar klausai.

Geros ausinėsPatogumo atžvilgiu rekomenduojame rinktis ausines su lankeliu, kurių nenaudodami tiesiog galėsite pasikabinti ant kaklo. Taip pat galėsite rinktis belaides ar bluetooth ausinukes, kurios suteiks jums kur kas daugiau mobilumo. Šioms ausinėms teks rasti vietos rankinėje, tad jos patogesnės naudoti namuose, be to, dažniausiai parduodamos be dėklo, taigi greičiau susitepa ir nusidėvi.

Didelės, dar vadinamos Dj ausinėmis, pasižymi puikia garso izoliacija, taigi negirdėsite aplinkos triukšmo, bus užtikrinama ir geresnė garso kokybė, nejusite spaudimo ausų būgneliui, ausinės maloniai apgaubs ausis, todėl muzikos galėsite klausytis ypač ilgai. Yra ir dar vienas ausinių tipas – su lankeliu nugaros/kaklo srityje.

Ausinių kaina

Apie kainą jau buvome šiek tiek užsiminę ir minėjome, kad nereikia vaikytis pernelyg mažų kainų. Žinokite, kad, pasirinkę brangesnes ausines, galite tikėtis geresnės kokybės bei puikesnio skambesio. Tačiau kas ausinių rinkoje laikoma maža kaina, o kas – didele? Už 20-30 Eur pirktos ausinės bus pakankamai neblogos, tačiau tikrai ne tokios kokybiškos, kaip pirktos už 150 Eur. Pabandę paklausyti muzikos per ausines, kurios kainuoja apie 200 eurų, išgirsite naujus garsus, kurių niekada neišgirsite per vienas iš pigiausių ausinių. Brangiau mokėdami, gausite ne tik kokybę, bet ir ilgaamžiškumą. Verta pagalvoti ir apie žinomus prekės ženklus: žinosite, kad mokate ne už vardą, bet už tiesiog gerą daiktą.

Garso izoliacija

Kiek gerai ausinukės izoliuoja garsą, patikrinti ne taip jau ir sudėtinga. Jei važiuodami automobiliu ar autobusu ir klausydami muzikos per ausines vis tiek girdite pašalinius garsus, o tam, kad jų negirdėtumėte, turite padidinti garsą, vadinasi, ausinių garso izoliacija yra ganėtinai prasta. Žinokite, kad sudėtinga rasti į ausis kišamas ausinukes, kurios pasižymi gera garso izoliacija. Tuo tarpu ant ausų tvirtinamos dažniausiai pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis. Ypač gerai garsą izoliuos variantai, užpildantys ausų kanalus.

Svarbiausia, kad ausinės būtų patogios ir gerai „gulėtų“, nespaustų, neveržtų. Tačiau patogias ausines galima išsirinkti ir internetu – jums padės išsamūs ausinių aprašymai ir anksčiau ausines įsigijusių žmonių atsiliepimai. O jei jums, kaip ir daugeliui, sudėtinga išsirinkti, pasikliaukite el. parduotuvių konsultantų patirtimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>