Akumuliatoriaus apsauga žiemos metu

parašė , 2017-10-02 22:31

Akumuliatoriai transporto priemonėse yra tarsi širdis, tad norint kad ji tinkamai plaktu labai svarbu jai skirti dėmesio. Ypač žiemos metu, kai mašinos turi kęsti didelį minusą. Nors lietuviškos žiemos darosi vis švelnesnės, tačiau drėgmė vis dar prisideda prie mašinos akumuliatoriaus funkcionalumo mažėjimo.

Akumuliatoriai žiemos metu nereikalauja labai daug ypatingos priežiūros, tačiau jos skirti reikėtų šiek tiek daugiau nei kad šiltuoju metų laiku. Kuo labiau rūpinsitės mašinos dalimis – tuo ilgiau ir sėkmingiau ji Jums tarnaus.

Žiemos metu akumuliatoriai praranda net iki 30 % procentų savo galios, tad važinėdami su kiek išsikrovusiu akumuliatoriumi gadinate ir savo transporto priemonę.

Akumuliatoriaus eksploatacija žiemos metu

Akumuliatoriai, kad ir kaip jie skiriasi, reikalauja lygiai tokios pat eksploatacijos. Tinkamai jais rūpinantis galite net kelis kartus prailginti tarnavimo laiko tarpą. Labai svarbu tinkamai pritvirtinti gnybtus, kad energija tekėtų be jokių trukdžių. Priešingu atveju ne tik susidursite su trukdžiais, tačiau akumuliatoriais net gali sprogti!

Kuomet naujas akumuliatorius jau yra transporto priemonėje – laikas įvertinti, ar generatorius tinkamai krauna. Krovimo intensyvumas turi siekti daugiau nei 14 voltų. Žinoma, matuoti reikia tuomet, kai sujungiama didžioji dalis elektrą imančių prietaisų.

Per dažnas važinėjimas transporto priemone nėra toks žalingas kaip kad per retas. Lygiai taip pat kaip žiemos metu akumuliatoriai reikalauja daug daugiau dėmesio ir juos reikia įkrauti dar dažniau.

Papildoma priežiūros žiemos metu

Jeigu norite, kad akumuliatorius tarnautų kuo ilgiau, tokiu atveju reikia ieškoti ne tik žinomo ir pripažinto gamintojo akumuliatorių, tačiau tuo pačiu susirasti ir gerą generatorių, kurios darbas yra “pamaitinti” akumuliatorių.

Kaip jau minėjome, žiemos metu akumuliatoriai kur kas greičiau išsikrauna, tad labai svarbu juos krauti kur kas dažniau. Jeigu yra galimybė – transporto priemonę laikykite kuo šiltesnėje vietoje, kadangi prie minusinės temperatūros gadinasi ne tik akumuliatorius, tačiau ir kitos dalys.

Norint apsaugos labai svarbu į ją investuoti ir šiuo atveju dažniausiai tai siejasi ne su pinigais, tačiau su laiku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>