Kaip tinkamai įkrauti akumuliatorių?

parašė , 2017-11-27 17:38

Tinkamas automobilio akumuliatoriaus įkrovimas reiškia ne tik tai, kad transporto priemonė tinkamai funkcionuos, tačiau tuo pačiu ir tai, jog jis ilgiau tarnaus. Akumuliatoriai gali tarnauti vos kelerius metus ir dažnai tai yra susiję ne su prastu gamintoju, tačiau netinkama mašinos energijos svarbiausio prietaiso išgavimo priežiūra. Pirmoji ir pati svarbiausia taisyklė – tinkamai įkrauti akumuliatorių. Kaip tai padaryti atrodo paprasta tik tiems, kurie mažai nusimano šioje sferoje. Pateiksime kelis paprastus patarimus, kurie leis džiaugtis tinkamai įkrauti ir sėkmingai funkcionuojančius akumuliatorius.

  1. Jeigu jūsų transporto priemonė jau nebėra pati pajėgi važiuoti – tokiu atveju akumuliatoriai gali būti pakraunami paprasčiausiai sujungiant vieną transporto priemonę prie kitos. Tai bene greičiausias ir paprasčiausias būdas laikinai gauti šiek tiek energijos. Žinoma, paskui būtina pakrauti mašinos akumuliatorių tinkamai. Tik tokiu atveju ji tinkamai funkcionuos.

  2. Akumuliatoriai gali būti netinkamai pakrauti tokiu atveju, jeigu blogai sujungsite laidelius. Labai svarbu žiūrėti, kad pliusas būtų sujungtas su pliusu, o minusas su minusu. Patikrinkite kelis kartus, kadangi taip galite sugadinti ne tik akumuliatorių, tačiau net ir visą transporto priemonę.

  3. Akumuliatoriai turi būti įkraunami specialiu krovikliu, o ne savadarbe technika. Specialius kroviklius galima rasti tose pačiose prekybos vietose kaip kad ir akumuliatorius. Kartą investavus ilgą laiką galėsite nesukti galvos.

  4. Būtina įkrauti akumuliatorių iki 100 proc. energijos. Sklando neteisingas mitas, jog akumuliatoriai neturi būti pilnai pakraunami. Sakoma, kad tokiu atveju jie kur kas ilgiau tarnaus. Visgi, tai yra mitas. Siekiant, kad akumuliatorius sėkmingai funkcionuotų ilgą laiką tarpą – reikia, kad jis būtų kuo daugiau pakrautas.

  5. Nepamirškite, kad žiemos metu akumuliatoriai yra kur kas lepesni ir jie kur kas trumpesnį laiko tarpą tarnauja. Norėdami įsitikinti, kad akumuliatorius nesusidurs su kokiomis nors problemomis – žiūrėkite, kad jis būtų visada pakrautas daugiau nei pusę.

Akumuliatoriai nėra lepūs, tik reikia tinkamai jais naudotis. Kraukite esant poreikiui ir nelaukite, kol mašina suges visiškai. Kreipkitės į specialistus dar tada, kai mašina sėkmingai važiuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>